Oportunităţi de angajare și colaborare

Inapoi

Atenţie la ofertele de muncă frauduloase!
UNICEF nu solicita niciun fel de taxe, în nicio etapă a procesului de recrutare (de exemplu pentru depunerea aplicației, interviu, întâlnire, deplasare, prelucrarea dosarului, formare etc).
Descarca

Oportunitati de Internship

Oportunităţi de colaborare

UNICEF in Romania is seeking Consultancy services for reviewing the implementation of the per capita funding formula at the level of the pre-university education system in Romania

The impact of the recent changes to the salary scale in the public administration, operational since 2017, as well as the financial changes required by the curriculum revision have not yet been assessed at the level of the education sector. The new regulations require however a readjustment of the per capita formula, to ensure a unitary financial framework and inform new financial regulations in the area.

UNICEF Romania is looking for a contractor to develop and conduct the rapid analysis of the financial data already collected by the Ministry of Education for the fiscal year 2017, covering 22 educational profiles, as established by the Government Decision no.31/2017. The fiscal data covers specific information related to the salaries, indemnities and other financial entitlements of the human resources working in the pre-university education system, in accordance with the legislative provisions governing the salaries in education during 2017.

Application deadline: November 18, 2018.

Find here all the details and apply.

UNICEF in Romania is seeking NATIONAL CONSULTANT FOR ASSISTANCE IN EU FUNDING PROJECT PROPOSAL DEVELOPMENT AND WRITING (for Romanian nationals only)

The purpose of the current consultancy is to ensure specific technical assistance for public local authorities in Bacau county and assist them to develop and write project proposals for EU funding.

Deadline for applications is: Oct 31 2018.

Find here all the details and apply.

UNICEF in Romania is seeking a Project Assistant for supporting the UNICEF interventions in Bacau County

Under the supervision of the UNICEF Programme Associate and in strong collaboration with UNICEF implementation team, as well as local and county coordinators, the Project Assistant will ensure all support activities are delivered efficiently.

Deadline for applications is: Sun Oct 21 2018.

Find here all the details and apply.

UNICEF in Romania is seeking photographers

UNICEF seeks to increase public awareness of children issues and related work.

We require professional photography services for:

• Field visits to UNICEF in Romania programmes, events and activities;
  • Press conferences, media events, conferences;
  • Special events and projects (e.g. photo essays).

Deadline for applications is: 21 October 2018.

Find here all the details and apply.

UNICEF Romania cauta Mesageri UNICEF. Daca esti interesat poti citi mai multe detalii in documentul atasat.

Dacă vrei un job flexibil, în care să întâlnești oameni faini și să contribui la o lume mai bună, aplică pentru postul de Mesager UNICEF în România.

Obiectivul Mesagerilor este să prezinte munca UNICEF unui număr cât mai mare de persoane și să le convingă să susțină financiar proiectele pe care UNICEF le derulează în beneficiul copiilor vulnerabili.

Află toate detaliile și aplică!