Comunităţi anul 2011-2012

Inapoi

În urma succesului campaniei desfăşurate în anul şcolar 2011-2011, UNICEF şi Ministerul Educaţiei au extins campania în acest an şcolar în alte 103 şcoli cu rata ridicată a abandonului şcolar.


Şcoala Judeţul Comunitate
1 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII NOȘLAC ALBA NOȘLAC
2 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII “LUCIAN BLAGA” OCNA MUREȘ ALBA OCNA MUREȘ
3 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII ROSIA MONTANĂ ALBA ROŞIA MONTANĂ
4 ȘCOALA GENERALA “STEFAN CICIO-POP” ARAD ARAD
5 ȘCOALA GENERALA NR.8 ARAD ARAD ARAD
6 SCOALA CU CLASELE I-IV MALU VANAT ARGEȘ MERISANI
7 ŞCOALA CU CLASELE I-IV BUGHEA DE SUS ARGEȘ BUGHEA DE SUS
8 ȘCOALA CU CLS. I-VIII VALEA MARE PRAVĂȚ ARGEȘ VALEA MARE PRAVĂȚ
9 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII “DR. BALASI JOZSEF” CURTUISENI BIHOR CURTUISENI (VASAD)
10 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII INEU BIHOR INEU
11 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII ,, ION BOJOI” FLĂMÂNZI BOTOȘANI FLĂMÂNZI
12 ȘCOALA CU CLS. I-VIII NR.1 ALBESTI BOTOȘANI ALBESTI
13 ȘCOALA CU CLS. I-VIII NR.1 BOTOȘANI BOTOȘANI BOTOȘANI
14 ȘCOALA CU CLS. I-VIII NR.3 BOTOȘANI BOTOȘANI BOTOȘANI
15 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII JIRLĂU BRĂILA JIRLĂU
16 ŞCOALA “NEDELCU CHERCEA” BRAILA BRĂILA BRĂILA
17 ȘC. CU CLASELE I-VIII TICHILEŞTI ŞI ŞC. CU CLASELE I-IV DIN SATUL ALBINA BRĂILA TICHILEŞTI ŞI ALBINA
18 SCOALA CU CL I-VIII NR. 2 FĂGĂRAȘ BRAȘOV FĂGĂRAȘ
19 ȘCOALA GENERALĂ BUDILA BRAȘOV BUDILA
20 ȘCOALA GENERALĂ CRIZBAV BRAȘOV CRIZBAV
21 GRUP ȘCOLAR INDUSTRIAL RACOȘ BRAȘOV RACOȘ
22 ŞCOALA CU CLASELE I – VIII NR 161 BUCUREŞTI BUCUREŞTI, SECTOR 6
23 ŞCOALA CU CLASELE I – VIII NR 152 BUCUREŞTI BUCUREŞTI, SECTOR 1
24 ŞCOALA CU CLASELE I – VIII NR 64 BUCUREŞTI BUCUREŞTI, SECTOR 2
25 ȘCOALA 168 BUCUREŞTI BUCUREȘTI , SECTOR 6
26 ȘCOALA NR 3 RÂMNICU SĂRAT BUZĂU RÂMNICU SĂRAT
27 ȘCOALA CU CLASE I-VIII CANDESTI BUZĂU VERNESTI, CANDESTI
28 ȘCOALA CU CLASE I-VIII CILIBIA BUZĂU CILIBIA
29 ȘCOALA CU CLASE I-VIII SMEENI BUZĂU SMEENI
30 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 BOCȘA CARAŞ SEVERIN BOCȘA
31 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII RĂCĂJDIA CARAŞ SEVERIN RĂCĂJDIA
32 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII CĂLĂRAȘI DRAGALINA
33 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII CĂLĂRAȘI GĂLBINAȘI
34 SCOALA CU CLASELE I-VIII DALGA CĂLĂRAȘI DOR MĂRUNT
35 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII CONSTANȚA CASTELU
36 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII CONSTANȚA GALITA
37 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII ,,BARTHA KAROLY” COVASNA BOROSNEU MARE
38 SCOALA ROMULUS CIOFLEC ARACI COVASNA ARACI
39 ȘCOALA I. POPESCU ȘOTÂNGA SAU ȘCOALA IEDERA DE JOS DÂMBOVIȚA ȘOTÂNGA/ IEDERA
40 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII FÂNTÂNELE DÂMBOVIȚA FÂNTÂNELE, COJASCA
41 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII BĂLTENI DÂMBOVIȚA BĂLTENI
42 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII DESA DOLJ DESA
43 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII NR 26 CRAIOVA DOLJ CRAIOVA
44 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 UMBRĂREȘTI GALATI UMBRĂREȘTI
45 ŞCOALA NR. 2, CU CLASELE I-VIII (INCLUDE ŞI GRĂDINIŢĂ) GALAŢI LIEŞTI (RURAL)
46 ŞCOALA NR.7 “NICOLAE BĂLCESCU” (INCLUDE ŞI GRĂDINIŢĂ) GALAŢI TECUCI (URBAN)
47 ȘCOALA GENERALĂ “VOIEVOD LITOVOI” TG-JIU GORJ TG-JIU
48 ȘCOALA GENERALĂ MOTRU SEC GORJ MOTRU SEC
49 ȘCOALA GENERALĂ BOGA ALAJOS, COZMENI HARGHITA COZMENI
50 LICEUL TEORETIC ORBAN BALASZ HARGHITA CRISTURU SECUIESC
51 SCOALA GENERALA NR 3 LUPENI (GRUP ȘCOLAR IND. MINIER) LUPENI HUNEDOARA LUPENI
52 SCOALA GENERALA NR 9 (GR. ȘC. TELECOM. LUCR. PUBLICE HUNEDOARA) HUNEDOARA HUNEDOARA
53 SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 MIHAI VITEAZUL FETESTI IALOMIŢA FETESTI
54 ȘCOALA CU CLS. I – VIII CONDEEȘTI IALOMIȚA CONDEEȘTI
55 SCOALA CU CLS. I-VIII CAZANESTI IALOMIȚA CAZANESTI
56 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII CHICEREA IAȘI CHICEREA
57 GRUP SCOLAR VASILE PAVELCU IAȘI IAȘI
58 ȘCOALA CU CLASELE I – VIII NR. 3 SINDRILITA ILFOV GANEASA
59 ȘCOALA CU CLASELE I – VIII NR. 1 JILAVA ILFOV JILAVA
60 SCOALA CU CL I-VIII BOBEȘTI – GLINA ILFOV BOBEȘTI GLINA
61 SCOALII CU CLS. I-VIII, NR. 2 DARVARI ILFOV DARVARI
62 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII VASILE ALECSANDRI MARAMUREȘ BAIA MARE
63 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII COLTĂU MARAMUREȘ COLTĂU
64 ȘCOALA CU CLS. I -VIII “MIHAI VITEAZUL” STREHAIA MEHEDINŢI STREHAIA
65 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII MEHEDINŢI GRUIA
66 ȘCOALA GENERALA CU CLASELE I-VIII HODAC MUREȘ HODAC
67 ȘCOALA GENERALĂ NR. 3, TÂRNĂVENI MUREȘ TÂRNĂVENI
68 ȘCOALA GENERALĂ APOLD MUREȘ APOLD
69 SCOALA CU CLASELE I-VIII ROZNOV NEAMȚ ROZNOV
70 ȘCOALA DE ARTE ȘI MESERII VALEA URSULUI NEAMȚ VALEA URSULUI
71 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII NR.2 ROMAN NEAMȚ ROMAN
72 ȘCOALA NR. 1 OLT SLATINA
73 ȘCOALA NR. 1 OLT CARACAL
74 LICEUL TEHNOLOGIC (SAM) OLT DRĂGĂNEȘTI OLT
75 ȘCOALA GEN. SCĂRIȘOARA OLT SCĂRIȘOARA
76 ȘCOALA NR. 13 PRAHOVA PLOIEŞTI
77 ȘCOALA NR. 19 PRAHOVA PLOIEȘTI
78 ȘCOALA”CANDIANO POPESCU” PRAHOVA PLOIEȘTI
79 ȘCOALA CU CLS. I-VIII PLOPENI-SAT PRAHOVA PLOPENI-SAT
80 ŞCOALA CU CLASELE I-VIIII ACÂŞ SATU MARE ACÂŞ
81 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII TĂȘNAD SATU MARE TĂȘNAD
82 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII “VASILE LUCACIU” SATU MARE SATU MARE SATU MARE
83 GRUP ȘCOLAR IOACHIM POP SĂLAJ ILEANDA
84 ȘCOALA GIMNAZIALĂ LUCIAN BLAGA SĂLAJ JIBOU
85 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII DOLHASCA SUCEAVA GULIA, DOLHASCA
86 ŞCOALA CU CLASELE I-VIII VOITINEL SUCEAVA VOITINEL
87 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII DORNEȘTI SUCEAVA DORNEȘTI
88 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII SMÂRDIOASA TELEORMAN SMÂRDIOASA
89 ȘCOALA NR. 3 ZIMNICEA TELEORMAN ZIMNICEA
90 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII NR.12 LUGOJ TIMIŞ LUGOJ (MAGURI)
91 ȘC. CU CLAELE I-IV BERINI (STRUCT. A SC. CU CLS. I-VIII SACOSU TURCESC) TIMIŞ SACOSU TURCESC
92 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII N. BĂLCESCU TULCEA NALBANT N.BĂLCESCU
93 ȘCOALA DE ARTE ȘI MESERII NR. 3 TULCEA TULCEA TULCEA
94 ȘCOALA SARIGHIOL DE DEAL, COMUNA BEIDAUD TULCEA SARIGHIOL DE DEAL
95 SCOALA CU CLASELE I-VIII LUNGESTI VÂLCEA LUNGESTI
96 SCOALA CU CLASELE I-VIII BUNESTI VÂLCEA BUNESTI
97 SCOALA CU CLASELE I-VIII SATU NOU (SUBURBIE ORAS MURGENI) VASLUI SATU NOU, MURGENI
98 SCOALA CU CLASELE I-VIII BACESTI VASLUI BACESTI
99 ȘC. CU CLS. I-VIII RADENI/DRAGOMIRESTI /ȘC. CU CLS. I-VIII VL. GRECULUI VASLUI RADENI/VL. GRECULUI
100 ŞCOALA CU CLS.I-VIII DOAGELE/VLADIA VASLUI DOAGELE
101 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII CHIOJDENI VRANCEA CHIOJDENI
102 ȘCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL ARMENCEA” ADJUD VRANCEA ADJUD
103 ȘCOALA CU CLS.I-VIII MĂICĂNEȘTI VRANCEA MĂICĂNEȘTI

Citeşte în continuare